EVREN OTO SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNİN 
                                BALKANLARDAKİ  BÜYÜK BAŞARISI

      Kosova İş Adamları Derneği ile geçen yıl imzalanan Ticaret, İş ve Teknoloji transferi anlaşması bu yıl hayata geçirilerek hem Türk hem de Kosovalı iş adamlarına Balkanlarda büyük bir fırsat yaratmıştır.
     Bu anlaşma iki ülke arasında İş adamları derneklerinin imzaladığı ilk ticaret ve ortak üyelik anlaşmasıdır. Bu anlaşma ile Türk iş adamlarının Kosova'da kendilerine ait bir derneği ve yabancılık çekmeden pazar araştırması yapabilecekleri resmi bir düzen yaratılmıştır.
    Uluslar arası ticaret hedefinde olan firmalar ve girişimcilerin en çekindiği nokta hedeflenen ülkelerin dilini yolunu ve ticari sistemlerini bilmemeleridir. Oysa bu ikili anlaşma ile Kosova ile ticaret yapmak isteyen iş adamlarımızın bu çekinceleri son bulacak, Kosova iş adamları derneği tarafından gerekli desteği göreceklerdir.
     İş adamlarımız edindikleri ve iki ülke arasında bir ilk olan EOSS & SHAK-KID COOPERATION MEMBER CARD (Evren Oto Sanayi Sitesi- Kosova İş Adamları Derneği ortaklık ve işbirliği kartı ) ile Kosova'da çok daha verimli çalışmalara imza atacaklardır.
     Evren Oto Sanayi Site Yönetimi ve Başkanı Bahattin ÖZATA ülkesi ve Başkanı bulunduğu sanayi adına gelecekte batıda pazarları hedefleyen iş adamlarımız için Kosova'yı  adeta Türkiye kadar tanıdık ve yerli hale getirmiştir.
     Bu anlaşmanın Türkiye ve Kosova Cumhuriyeti'ne hayırlı olmasını diler , karşılıklı ticaret hacminin çok daha yukarılara çıkmasını temenni ederiz.

    "Biraz teşvik ve imkanla Türk Girişimcisinin dünya üzerinde gitmeyeceği, iş yapmayacağı ve bayrağını dalgalandırmayacağı hiçbir toprak parçası yoktur"

                S.S. EVREN OTO SANAYİ SİTE İŞLETME KOOPERATİFİ
                                     YÖNETİM KURULU BAŞKANI
                                              BAHATTİN ÖZATA

                                 
      
     

 
DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ